Hakkımızda

Hakkımızda

#60YıllıkHikaye

İlhamını bilim ve sanattan alan, topluma olan borcunu ödeme gayesiyle yola çıkan kurucumuz merhum Asım Kocabıyık’ın yaktığı 60 yıllık ateş, tüm Borusan Mannesmann çalışanlarının özverili çalışmaları ve paydaşlarımızın desteğiyle yanmaya devam ediyor. Yapılan her işte kaliteyi temel ilke olarak kabul etmenin ne denli fark yaratabileceğini ve uzmanlığın değerini tüm dünyayla paylaşmanın gururunu hep beraber yaşıyoruz. Gururumuzu tüm dünya ile paylaşabilmek için siz de hikayemizi www.vimeo.com/borusanmannesmann adresinden takip edebilirsiniz.

Borusan Mannesmann 60 yıldır hayatı taşıyor

Hayatta her gün karşımıza çıkan her şeyde ve her yerde; Borusan Mannesmann'nın imzası var... Üzerinden geçtiğimiz yollarda, kullandığımız doğalgaz ve suyun bize taşınmasında, her gün güvenle kullandığımız motorlu taşıtlarda, içinde yaşadığımız binalarda, çevremizde gördüğümüz makine ve araçlarda ve bizi kuşatan tüm sistem ve yapılarda…

Borusan Mannesmann; hayatın yükünü ve sorumluluğunu üzerinde taşıyor; hayatın kendisini emanet edebileceğiniz güvenlikte ürün ve hizmetler sunuyor.

Bir başarı hikayesi…

Avrupa’nın lider çelik boru üreticisi Borusan Mannesmann, Türkiye'nin öncü güçlerinden biri olan Borusan Grubu'nun ilk sanayi girişimi olarak 1958 yılında faaliyetlerine başladı. Borusan Grubu'nun gücünü ve güvenilirliğini arkasına alarak, 60 yıl içerisinde; güvenilir bir dünya markası haline gelen Borusan Mannesmann, 27 çalışan ve 5 çeşit ürün ile başladığı yolculuğuna; bugün 1400 çalışan ve 4000 ürün çeşidi ile devam ediyor.

Borusan Mannesmann; ilk günden beri sahip olduğu global vizyonu ile 1998 yılında uluslararası arenadaki rekabet gücünü sağlamlaştıran bir ortaklığa imza atarak; Avrupa'nın lider çelik ve teknoloji kuruluşu Salzgitter Mannesmann GMBH ile Türkiye'deki çelik boru faaliyetlerini birleştirme kararı aldı.

Bugün ise; 3 kıtadaki 6 tesisi, 1,4 milyon tonluk üretim kapasitesi ve yüksek satış hacmi ile çelik boru sektöründe Avrupa'nın ve Dünya'nın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor.

Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'nın çeşitli ülkelerinde yaptığı ihracat ile ülkemize sağladığı katkıların yanı sıra, gelecek yıllar için verdiği gelişim güvencesi ile Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden birini oluşturuyor.

Borusan Mannesmann deneyimini dış pazarlara yayarak başta ABD, Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere; birçok önemli enerji, petrol ve gaz hattı projelerinin boru üretimini başarıyla gerçekleştiriyor. Dünya çapındaki pek çok büyük projenin altında Borusan Mannesmann imzası yer alıyor. Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı, NK1 Petrol Boru hattı, Şahdeniz, Mavi Akım, Türkiye-Yunanistan Boru Hattı, Macaristan Doğalgaz Boru Hatları, ABD Elba Express Projesi ve TANAP projesi bunlardan sadece birkaçı.

Geleceğin mimarı: Borusan Mannesmann

Borusan Mannesmann; binlerce ürünü, güvenilir hizmeti, kalitesi, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği ilkler ile boru üretmenin ötesinde Türkiye'nin geleceğini inşa ediyor. Çevre politikaları ile korunmuş bir dünya, büyük yatırımlar ile kalkınmış bir ülke ve güvenli bir gelecek sunuyor.

Borusan Mannesmann; Türkiye'nin geçmişinde ve güçlenen geleceğinde emin adımlarla ilerliyor...