Yalın 6 Sigma

Yalın 6 Sigma

Yalın 6 Sigma stratejik değişim için bir araç, performans mükemmelliğine kurumsal bir yaklaşımdır...

Borusan Grubu yenilikçi, hızlı, verimli ve hep bir adım önde olmayı hedefleyen bir iş kültürü yaratmak için, 2002 yılında Yalın 6 Sigma'yı kurumsal yapının bir parçası olarak benimseyerek uygulamaya başladı.

Kalite Politikamızın "sürekli iyileştirme" ve "müşteri memnuniyeti" unsurlarını esas alan Yalın 6 Sigma, Borusan Mannesmann'nın iş kültürünün temel özelliklerinden birini oluşturmaktadır.

2015 yılı ortasına kadar yalın 6 Sigma metodolojisini kullanarak müşterilerimizin sesini dinleyip, kritik müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde süreçlerimizi iyileştirmeye yönelik, üstün kalite ve hizmet anlayışımızı daha da geliştiren 178 Siyah Kuşak, 386 Uzman Yeşil Kuşak projesi gerçekleştirdik.

Çalışanlarımızın %54'ü si bu projelerde bizzat görev aldılar. Kalıcı gelişimin tüm çalışanlarımızın taahhüt ve katkısı ile gerçekleşeceğine inanıyor ve tüm çalışanlarımıza Yalın 6 Sigma projelerinde görev alma fırsatı yaratmak ve katılmaya teşvik etmek için çalışıyoruz.

İş süreçlerimizde maliyetleri ve hata oranını düşürmek, verimliliği artırmak, hızlı ve etkin iyileştirmelerle sürekli artan bir müşteri memnuniyeti sağlamak için Yalın 6 Sigma metodolojisini uygulamaya ve tüm paydaşlarımız için değer yaratarak büyümeye devam ediyoruz.